1 Yüzbaşı ve 2 uzman çavuş şehit, 1 yarbay yaralı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
1 Yüzbaşı ve 2 uzman çavuş şehit, 1 yarbay yaralı

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı, 8 Eylül tarihinde Van'da başlatılan Yıldırım-10 Norduz Operasyonu kapsamında Çatak ilçesi kırsalında 3 teröristin ölü olarak ele geçirildiği operasyonda Jandarma Yüzbaşı Mahmut Top ile 2 Jandarma uzman çavuşun şehit olduğunu ve 1 Jandarma yarbayın yaralandığını duyurdu. Şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Sezer Uçar'in acı haberi baba ocağına ulaştı

Takip Et

Terör örgütü PKK'yı tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından 8 Eylül tarihinde ‘Yıldırım-10 Norduz Operasyonu’ başlatılmıştı.

OPERASYONDAN ACI HABER GELDİ

İçişleri Bakanlığı, Yıldırım-10 Norduz Operasyonu kapsamında Van’ın Çatak ilçesinin kırsalında 3 teröristin ölü olarak ele geçirildiği operasyonda 1 Jandarma yüzbaşı ile 2 Jandarma uzman çavuşun şehit olduğunu ve 1 Jandarma yarbayın ise yaralandığını açıkladı.

ŞEHİT YÜZBAŞI MEHMET TOP'UN ACI HABERİ BABA OCAĞINA ULAŞTI

Yıldırım-10 Norduz operasyonu kapsamında Van’ın Çatak ilçesi kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada Samsun nüfusuna kayıtlı Yüzbaşı Mahmut Top ile iki uzman çavuş şehit oldu. Evli olduğu öğrenilen şehidin Havza ilçesi Değirmenüstü Mahallesi’ndeki baba ocağına acı haber ulaştı.

1 Yüzbaşı ve 2 uzman çavuş şehit, 1 yarbay yaralı
1 Yüzbaşı ve 2 uzman çavuş şehit, 1 yarbay yaralı

ŞEHİT ATEŞİ REYHANLI'YA  DÜŞTÜ
Van'ın Çatak ilçesi kırsalına icra edilen terör operasyonunda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Sezer Uçar'ın (29), acı haberi, memleketi Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki ailesine ulaştı.

1 Yüzbaşı ve 2 uzman çavuş şehit, 1 yarbay yaralı
1 Yüzbaşı ve 2 uzman çavuş şehit, 1 yarbay yaralı

Hatay’ın Reyhanlı nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Sezer Uçar, 'Yıldırım- 10 Norduz Operasyunu kapsamında, Van’ın Çatak ilçesi kırsalında icra edilen operasyonda, şehit oldu. Jandarma Uzman Çavuş Uçar’ın şehit olduğu haberi, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Yeni Mahallesi’nde yaşayan ailesine verildi. Evli ve iki çocuk babası olan şehit Uçar’ın baba ocağının bulunduğu sokağa Türk bayrağı asıldı. Şehit Uçar'ın yakınları ve komşuları, taziye için şehit evine gelmeye başladı. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezer Uçar, yarın törenle son yolculuğuna uğurlanacak.

TERÖRİSTLER İLE ÇATIŞMA ÇIKMIŞTI

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada Yıldırım -10 Norduz operasyonu kapsamında Çatak kırsalında İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen hava destekli operasyonun ardından bölgede yürütülen arama ve tarama faaliyetleri sırasında Jandarma Özel Harekat birlikleri ile teröristler arasında çatışma çıktığı belirtilmişti.

Çatışmada 3 teröristin silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiği açıklanmıştı.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin