Azerbaycan'dan Ermenistan'a Ultimatom


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Azerbaycan'dan Ermenistan'a Ultimatom

Son dakika... Ermenistan'ın sivillere ve Azerbaycan askerlerine yönelik saldırıları devam ederken, Azerbaycan Savunma Bakanlığı Ermenistan'a sert bir ültimatom verdi..

Takip Et

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

1 Ekim sabahı Ermenistan, Azerbaycan’daki Gorus bölgesine ateş açmıştır. Ermenistan'dan atılan füzeler Cebrail-Fuzuli bölgesindeki cepheye isabet etmiştir. Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarına saldırısını derhal durdurmasını istiyoruz. Aksi takdirde misliyle karşılık verileceği konusunda uyarıyoruz" denildi.

İLGİLİ HABER

ERMENİSTAN SİVİLLERİ VURUYOR.

Dağlık Karabağ üzerinden başlayan ve pazar günü alevlenen gerilimde 5'inci gün... Masaya oturmayan taraflar bugün de sabaha kadar çarpışırken Azerbaycan, Ermenistan ordusunun sivilleri hedef aldığını duyurdu.

Pazar sabahının erken saatlerinde başlayan gerilim dinmek bir yana artarak devam ediyor… Tarafların karşılıklı olarak saldırı yaşandığı iddiasıyla başlayan gerilimin 5’inci gününde de çatışmalar sürüyor.

Bugün yapılan açıklamada taraflar arasında çatışmanın devam ettiği belirtilirken, Azerbaycan ordusunun Ermenistan’ı bütün gece vurduğu belirtildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 27 Eylül'den 30 Eylül yerel saatle 21.30’a kadar Ermenistan birliklerinin asker ve askeri teçhizatında ağır kayıplara uğradığını belirterek tüm cephe boyunca mevzilerinden ve bölgenin önemli bölgelerinden çekilmek zorunda kaldığını duyurdu.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin