Diyabakır Lice'de Sokağa Çıkma Yasağı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Diyabakır Lice'de Sokağa Çıkma Yasağı

Son dakika.. Ak Parti hükümeti ve HDP/PKK arasında yürütülen 'sözde çözüm sürecinin', 'ihanet sürecine' dönüşmesinin ardından Türk askerinin başlattığı büyük temizlik operasyonları devam ediyor.. Diyarbakır'da Lice ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Takip Et

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, 'İlimiz Lice ilçesi mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir.

Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, Lice ilçesine bağlı olan; Bayırlı, Baharlar, Yaprakköy ve Yünlüce köyleri ile Konuklu, Yeşilburç, Mehmedil, Sağlık, Gönen, Hamzabey ve Kumumirza mezralarında 26 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 06.00'dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa uyulması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır' denildi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin