Diyarbakır'da petrol bulundu: Petrol Avustralyalı şirketin oldu


Haber Oku Kaynak: Haber Oku / Şehir: Genel
Diyarbakır'da petrol bulundu: Petrol Avustralyalı şirketin oldu

Son dakika.. Diyarbakır'da petrol bulundu.. Avustralya merkezli Trans Atlantic Exploration Mediterranean International'ın Dİyarbakır'da petrol bulduğu bildirildi.. Avustralyalı şirket petrol ruhsatı için bakanlığa müracaatta bulundu.. Şirketin ruhsat işlemleri jet hızla tamamlandı ve resmi gazetede yayınlandı.. Firmanın Güneydoğu bölgelerimizin birçok noktasında petrol arama faaliyetleri yürüttüğü öğrenildi..

Takip Et

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (PİGM) açıklamasında şöylen denildi:

DİYARBAKIR'DA KEŞFEDİLDİ

"Trans Atlantic Exploration Mediterranean International Pty. Ltd.’nin Diyarbakır ilinde sahip bulunduğu AR/TEM/5046 hak sıra no’lu petrol arama ruhsat sahasında keşfedilen ham petrol ile ilgili olarak ARİ/TEM/K/M44-b2-1 paftasında 1 adet petrol işletme ruhsatı almak için 13.03.2018 tarihli dilekçesiyle müracaat ettiği Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin 14’üncü maddesinin birinci fıkrası gereğince ilan olunur."

Petrol diyarbakır- Güneydoğu Petrol alanları
Petrol zengini Güneydoğu topraklarında, sayısı tam olarak bilinmeyen yabancı firmalar tarafından petrol araması faaliyetleri sürdürülüyor..

ARAŞTIRMALAR DEVAM EDİYOR

Firmanın Diyarbakır'da faaliyet alanı üçü koldan oluşuyor. Molla ve Selmo bölgelerinde iki adet alanı bulunan Transatlantic Petroleum şirketinin faaliyet alanı Mardin ve Bedinhan bölgelerine yakın yerlerde bulunuyor.

Petrol diyarbakır

ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI SAYFASINDA DA AÇIKLAMA YAPILDI

DİYARBAKIR ili SUR, ilçesi Yenievler Köyü Mevkii, AR/TEM/5046 - AR/TEM 4845 Ruhsat Numaralı Alan Yeniev 1 ile Bahar 8-10 Lokasyonları mevkiindeki TRANSATLANTIC EXP. MED. INT. PTY. LTD. Merkezi Avustralya Türkiye Ankara Şubesi tarafından yapılması planlanan Ham Petrol Arama - Çıkarma ve Depolama Faaliyeti projesi ile ilgili olarak DİYARBAKIR Valiliğimize sunulan dosyayı P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 17. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

Kaynak:

Youtube Kanalımızı Takip Edin