İmamoğlu: İstanbul’da 'bulaşıcı hastalık'tan ölen sayısı bugün 164


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İmamoğlu: İstanbul’da 'bulaşıcı hastalık'tan ölen sayısı bugün 164

İstanbul’da ‘bulaşıcı hastalık’ tanımıyla sınıflandırılan vefat sayısının bugün 164 olduğunu açıklayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Sayın Fahrettin Koca tedbir almada gecikiyorsunuz” dedi. Sağlık Bakanı Koca ise İmamoğlu'nu arayarak, “Tedbirler konusunda hassasiyetle çalıştıklarını söyledi."

Takip Et

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’a ilişkin vefat verilerinden dikkat çeken bir bilgi paylaştı. İmamoğlu, sadece bugün İstanbul’da ‘bulaşıcı hastalık’ tanımlamasıyla 164 kişinin yaşamını yitirdiğini açıklayarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrı yaptı.

Ekrem İmamoğlu’nun mesajı şöyle:

Mezarlıklar Daire Başkanlığı’mızın “Bulaşıcı Hastalık Ölüm Sayısı” bugün 164 olmuştur. Bu sayı tüm pandemi döneminde bildirilen en yüksek sayıdır. Bulaşıcı hastalıktan vefat eden 164 vatandaşımıza Allah’tan rahmet dilerim. Sayın Fahrettin Koca tedbir almada gecikiyorsunuz.

İmamoğlu: İstanbul’da 'bulaşıcı hastalık'tan ölen sayısı bugün 164
İmamoğlu: İstanbul’da 'bulaşıcı hastalık'tan ölen sayısı bugün 164

Sağlık Bakanlığı ise, bugün açıkladığı tabloda Türkiye genelinde 92 kişinin koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıklamıştı.

SAĞLIK BAKANI KOCA, İBB BAŞKANI İMAMOĞLU’NU ARADI

İmamoğlui bu mesajından kısa süre sonra Sağlık Bakanı Koca’nın kendisini aradığını açıkladı.

Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca az evvel beni aradı” diyen İmamoğlu, “Tedbirler konusunda hassasiyetle çalıştıklarını söyledi” ifadelerini kullandı.

‘KAPANMA ŞART’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün yaptığı açıklamada İstanbul’da koronavirüs salgını konusunda kontrol dışı bir sürecin yaşandığını belirterek, 2-3 haftalık kapanmanın şart olduğunu vurgulamıştı. Açıklanan verilerin gerçeği yansıtmadığını da ifade eden İmamoğlu, “Son bir hafta için özellikle konuşuyorum, Türkiye için açıklanan vefat sayısının en az 50 kadar fazlası sadece İstanbul'da var. Bu kadar net” demişti.

 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin