Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert tepki: Milletimizi yüzüstü bıraktınız


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert tepki: Milletimizi yüzüstü bıraktınız

Son dakika.. AKP'nin 4 saatlik kabine toplantısının ardından tüm ülkenin beklediği 'elektrik faturası düzenlemesi' Erdoğan tarafından karşılıksız bırakıldı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Günlerdir bile isteye, göz göre göre beklentiye sokulan milletimiz, bir kez daha elektrik faturalarında yüzüstü bırakılmıştır. Milletimize söz verdim; bu mücadelemin sonu değil, daha başlangıcı!" dedi.

Takip Et

Kabine Toplantısı sonrası açıklama yapan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, elektrik faturalarında yeni düzenlemelerin yapılacağını belirtmişti.

Erdoğan açıklamasında “210 kilovata kadar ki düşük tarife ve 210 kilovatsaatin üzerindeki yüksek tarife rakamları ilgili kurumlarımız tarafından vatandaşlarımız lehine yeniden değerlendirilecektir. Ticari işletmelerimiz için de küçük esnaf ve sanatkarı koruyacak şekilde benzer bir kademelendirme yapılacaktır. Sivil toplum kuruluşlarının elektrik aboneliği de ticarethane statüsünden konut statüsüne dönüştürülecektir. Cemevler’nin de elektrik kullanımı tarifesi ticarethane statüsünden konut tarifesine çevrilecek” ifadelerini kullanmıştı.

KILIÇDAROĞLU: BU DAHA BAŞLANGICI…

Erdoğan’ın bu açıklaması sonrası CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da sosyal medyadan paylaşımda bulundu.

Halkın beklentilerinin boşa çıktığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Günlerdir bile isteye, göz göre göre beklentiye sokulan milletimiz, bir kez daha elektrik faturalarında yüz üstü bırakılmıştır. Milletimize söz verdim; bu mücadelemin sonu değil, daha başlangıcı!” dedi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin