Mansur Yavaş talimatı verdi: Üniversite öğrencilere yüzde 50 indirim


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Mansur Yavaş talimatı verdi: Üniversite öğrencilere yüzde 50 indirim

Ankara'da Üniversite öğrencilerine indirim müjdesi geldi.. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş seçim vaatlerinden birini daha gerçekleştirerek, üniversite öğrencilerine su faturalarında yüzde 50 indirim uygulanmasına başladı...

Takip Et

Mansur Yavaş talimatı verdi: Üniversite öğrencilere yüzde 50 su indirimi

Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mansur Yavaş 31 mart seçimlerinde öğrencilere verdiği bir sözü daha yerine getirdi. Mecliste kabul edilen karar doğrultusunda, belli şartları taşıyan üniversite öğrencilerine su faturalarında yüzde 50 indirim uygulanması hayata geçirildi..

156 ÖĞRENCİ TARİFEDEN YARARLANDI
Yavaş’ın, öğrenci evlerinde su ve atık su tarifelerinin yüzde 50 indirimli olacağını açıklamasının ardından, 15 Haziran’dan itibaren su tarifesinden 156 öğrenci yararlandı. Okulların açılmasıyla birlikte abone sayısının daha da arttığını belirten ASKİ yetkilileri, bu desteğin öğrencilerin ekonomisine katkı sağladığını ifade ettiler.

ÖĞRENCİLER MEMNUN
Başkent’te üniversite öğrenimi görmek üzere başka kentlerden gelen öğrenciler bu uygulamadan ağırlıklı olarak yararlanırken, ASKİ’ye başvuran öğrenciler, bu destek için Yavaş’a teşekkür etti. Öğrenciler zaten maddi gelirlerinin yüksek olmadığını belirterek, şunları söylediler: “Çok paraya ihtiyaç duyuyoruz. Bir öğrencinin 50 TL burs bulması bile zorlaştı. Bizim için 50 TL ile 70 TL arası bir katkı olacak. Belediye Başkanlarının gençliğe yatırım yapması lazım tıpkı Mahsur Yavaş’ın yaptığı gibi. Bu uygulama bizi değerli hissettirdi.

”İNDİRİMDEN YARARLANMA KOŞULLARI
Başkent’te öğrenim gören öğrencilere ekonomik destek sağlamak amacıyla başlatılan uygulanmadan şu şartları sağlayan öğrenciler yararlanabilecek:-Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde gelir getirici bir işte çalışmıyor olması,-Mezun olması veya başka bir sebeple okulu bırakması durumunda aboneliğini kapatması,-Öğrenci Evi’nden yararlanacak abonenin her yıl öğrenci belgesini ASKİ’ye ibraz etmesi,

-Ailesiyle birlikte yaşamıyor olması.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin