Marmaray’da intihar eden Liseli Kübra Ergin'in mektubu


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Marmaray’da intihar eden Liseli Kübra Ergin'in mektubu

Marmaray’da dün 20 yaşındaki lise öğrencisi Kübra Ergin isimli lise öğrencisi genç iddiaya göre geride arkadaşlarına bir mektup bırakarak intihar etti.. Sosyal medyada paylaşılan intihar mektubunda “Yoruldum, gençliğimi çaldılar. AKP’ye ve destekleyenlere hakkımı helal etmiyorum” ifadeleri yer aldı..

Takip Et

Bugün (15 Mayıs) akşam saatlerinde Marmaray Yenikapı istasyonunda bir genç intihar ederek yaşamına son verdi.

Gencin intihar etmesinin ardından lisesinden bir arkadaşı mektubunu Twitter’da paylaştı. İntihar eden gencin 20 yaşında lise son sınıf öğrencisi Kübra Ergin olduğu ve intihar nedeninin yaşadığı sorunlardan dolayı olduğunu paylaşıldı.

“Yoruldum, gençliğimi çaldılar. AKP’ye ve destekleyenlere hakkımı helal etmiyorum” ifadelerinin geçtiği mektup şu şekilde:

Yoruldum. 20 yaşındayım. Bütün gençliğimi çaldılar, artık yoruldum. Demokrasi nedir bilmiyorum, Atatürk’ü çok özlüyorum, Kılıçdaroğlu’nun bu ülkeyi tekrar yaşanabilir bir konuma getireceğine inanıyordum. Ama önüne her türlü engeli koyuyorlar. Bir kadın olarak hiçbir zaman özgür hissetmedim. Ailem beni her türlü desteklese de ben özgür hissetmedim. 2 yıldır psikolojik destek görüyorum. Çocukken de bozuktu. Bu ülkenin insanı yüzünden çocukluğumu yaşayamadım, gençliğimi yaşayamadım. Bir ders kitabı alıyorum 200 lira. Bir …. alıyım diyorum 1000 lira. Markete gideyim diyorum, cebimden en az 300 lira gidiyor. Psikoloğa gidiyorum 1000 lira. Psikiyatriste gidiyorum 1000 lira ilaç parası. Biraz kendime bakayım diyorum spor parası. Biraz giysi alayım diyorum para. Babam sabah dörtlerden akşam sekizlere kadar çalışıyor bizim için. Yazık değil mi ona? Annem çalışıyor ama aldığı parayı biriktirse ölene kadar bir ev alamaz. Etek giyiyorum. Erkek kadın demeden herkes bana bakıyor. Ben Atatürk genciyim. Özgürlüğümü bir tek ölüm alır. AKP’ye ve destekleyenlere hakkımı helal etmiyorum. 20 yaşındayım, elimde hiçbir şey yok. Ne bir birikim ne kültürel anlamda. Ailemden özür diliyorum. Sizi çok seviyorum. Lütfen beni iyi hatırlayın. Benim ideallerimi unutmayın. Sevgilim lütfen kendine iyi bak seni seviyorum. Melisa tek arkadaşım sensin seni seviyorum. Beni unutmayın ben çok acı çektim.

Marmaray’da intihar eden 20 yaşındaki gencin mektubu
Marmaray’da intihar eden 20 yaşındaki gencin mektubu
Marmaray’da intihar eden 20 yaşındaki gencin mektubu
Marmaray’da intihar eden 20 yaşındaki gencin mektubu
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin