Özkoç'tan Soylu'ya çok ağır sözler: Şerefsizsin, ahlaksızsın, yalancısın!


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Özkoç'tan Soylu'ya çok ağır sözler: Şerefsizsin, ahlaksızsın, yalancısın!

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun büyükelçi iddiasına ilişkin “Şimdi ben buradan sana sesleniyorum: Bu doğruysa gereğini yap. Eğer gereğini yapmazsan şerefsizsin. Eğer gereğini yapmazsan, ahlaksız bir adamsın. Eğer gereğini yapmazsan yalancı bir adamsın. Bütün bunları mahkemeye ver, orada ben senin bu sıfatlara layık olduğunu kanıtlayayım” dedi.

Takip Et

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

SOYLU'YA SERT YANIT: “DOĞRUYSA GEREĞİNİ YAP. YAPMAZSAN YALANCISIN, ŞEREFSİZSİN”

Engin Özkoç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun büyükelçi iddiasına değinerek, şu karşılığı verdi:

- Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı döneminde yaptıklarıyla gerçekten ibret verici bir noktaya gelmiştir. Biz anlatıyoruz, insanlar dinliyorlar, ancak iktidar susuyor. Kara para akladığı iddia edilen ve arama kararı çıkartılan insanlarla odasında görüşen kişinin adı Süleyman Soylu’dur. O kişiyi devletin yapısıyla birlikte yurtdışına kaçırdığını Bütçe Komisyonu’nda itiraf eden kişi Süleyman Soylu’dur.

- Bir mafya liderinin bir siyasetçiye 10 bin dolar rüşvet verdiğini ifşa edip, o siyasetçiyle de ilgili hiçbir işlem yapmayan Süleyman Soylu'dur. Yakalanan tonlarca kokainin gerçek patronunu gizleyen ama o arada hiç bu işle alakası olmayan insanları yakalayıp cezaevine koyan Süleyman Soylu’dur.

- Süleyman Soylu, fitne, fesat, iftira yoluyla Türkiye’de kargaşa yaratmak istiyor. Ne diyor? Altı liderin yer aldığı masanın ortak bildirisiyle ilgili: Bir büyükelçi, bir büyükelçiye gitti. Evet tekerleme gibi…

"MAHKEMEYE VER, BU SIFATLARA LAYIK OLDUDUĞUNU KANITLAYAYIM"

- Şimdi ben buradan sana sesleniyorum: Bu doğruysa gereğini yap. Eğer gereğini yapmazsan şerefsizsin. Eğer gereğini yapmazsan, ahlaksız bir adamsın. Eğer gereğini yapmazsan yalancı bir adamsın. Bütün bunları mahkemeye ver, orada ben senin bu sıfatlara layık olduğunu kanıtlayayım.

"SEN KANDİ PARTİSİNİ KOLTUK İÇİN SATAN BİRİSİN"

- Sen kendin gibi mi sanıyorsun Cumhuriyet Halk Partisi ve muhalefet liderlerini? Sen, Cumhuriyet Halk Partisi’ne ufacık bir lekeyi dokunduramazsın. Sen, kendi partisinin lideri olup, kendi partisini satan, bir bakanlık uğruna kendisini destekleyen vatandaşlarına arkasını dönen bir kişisin.

"BU YAPTIKLARININ HESABINI VERECEKSİN"

- Senin sözünün Türkiye’de hükmü yok. Sarayda olabilir ama bir gün bu yaptıklarının hesabını Türkiye Cumhuriyeti’nde vereceksin.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin