Son dakika: Afrin'de patlama! İlk bilgiler 11 kişi öldü


Haber Oku Kaynak: Haber Oku / Şehir: Genel
Son dakika: Afrin'de patlama! İlk bilgiler 11 kişi öldü

Son dakika haberi. Afrin'de büyük bir patlama meydana geldi.. Gelen ilk bilgilere göre, TSK'nın dün sabah saatlerinde ele geçirdiği şehir merkezinde bulunan 4 katlı bir binada meydana gelen patlamada 7 sivil ile 4 ÖSO mensubu toplam 11 kişi hayatını kaybetti.

Takip Et

Alınan bilgiye göre, ÖSO mensupları, dün akşam saatlerinde Ahmed Şahavi Mahallesi'ndeki 4 katlı binada arama yaptıkları sırada teröristlerce tuzaklanan bomba infilak etti. Patlamada ilk belirlemelere göre 7 sivil ile 4 ÖSO mensubu hayatını kaybetti. Çevredeki çok sayıda bina ve araç da zarar gördü. Patlamanın etkisi gün ağarınca ortaya çıktı. Patlamanın meydana geldiği noktada 4 metre derinliğinde çukur oluştuğu ve birçok binanın kullanılamaz hale geldiği görüldü.

Afrin patlama son dakika
Patlamanın etkisiyle çöken binanın çevresindeki diğer binalarda da büyük hasar meydana geldiği görüldü.

"ONLARDAN OLMAYANLARIN EVLERİNE BOMBA TUZAKLAMIŞLAR"

Patlamada iki yeğenini kaybeden Nasır Fuad, olay yerine gelerek cenazelerinin yanında gözyaşı döktü ve terör örgütüne Kürtçe lanet etti. Fuad, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün akşam büyük bir patlama olduğunu ve bu sırada evlerinde bulunan iki yeğeninin hayatını kaybettiğini söyledi.

Afrin patlama

'GİTTİLER DİYE SEVİNİYORDUK AMA BİZİ RAHAT BIRAKMADILAR'

Teröristlerin birçok evi bu şekilde tuzakladıklarına dikkati çeken Fuad, "Onlardan olmayan insanların evlerine bomba ve mayın döşemişler. Gittiler diye seviniyorduk ama giderken bizi rahat bırakmadılar. Yeğenlerimin ailesi çok kötü durumda, ne yapacağımızı bilemiyoruz. Cesetleri dahi alamıyoruz." ifadelerini kullandı. 

Afrin patlama

ÖSO mensubu Fadıl Randav da arkadaşlarını şehit vermenin üzüntüsünü yaşadığını belirterek, "Kardeşlerimiz binalarda terörist olup olmadığına bakıyordu. İçeri girdiklerinde patlama olmuş. Cesetler hala içeride. Zaten oluşan çukuru görüyorsunuz. Teröristlerin tek amacı insanları öldürmek. Allah arkadaşlarımızın şehadetini kabul etsin." diye konuştu. 

Kaynak:

Youtube Kanalımızı Takip Edin