Son dakika: Afrin ve Bitlis'ten kahreden haber: 4 asker şehit 1 yaralı


Haber Oku Kaynak: Haber Oku / Şehir: Genel
Son dakika: Afrin ve Bitlis'ten kahreden haber: 4 asker şehit 1 yaralı

Son dakika.. Afrin ve Bitlis'ten kahreden haberler geldi... İki kentte devam eden terör operasyonlarında 4 kahraman askerimiz, önceden tuzaklanan EYP'nin infilak etmesi sonucu şehit düştü..Afrin'de arama tarama faaliyetleri sırasında önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak etti. Başbakan Yıldırım, 3 askerin şehit olduğunu açıkladı. Bitlis kırsalında da PKK'ya yönelik süren operasyonlarda önceden tuzaklanan EYP'nin infilak etmesi sonucu 1 asker şehit oldu.

Takip Et

AFRİN'DE PATLAMA MEYDANA GELDİ: 3 KAHRAMAN ASKER ŞEHİT

Afrin kent merkezinde mayın ve el yapımı patlayıcılara yönelik arama, tarama ve imha çalışması yürüten TSK birliklerinin faaliyeti sırasında teröristlerin tuzakladığı patlayıcı infilak etti. Patlamada, üç asker şehit oldu. Yaralanan askerler, kentte bulunan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından tedavi için Hatay Devlet Hastanesi'ne ulaştırıldı.

BİTLİS'TE HAİN TUZAK: 1 ŞEHİT 1 YARALI

Bitlis kırsalında sürdürülen operasyonlar sırasında PKK’lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bir asker şehit oldu, bir asker de yaralandı.Kent merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Hizan yolu üzerinde bulunan Sehi Ormanları bölgesinde yürütülen operasyonlar sırasında, PKK’lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcı, askerlerin geçişi sırasında infilak etti. Patlamada, bir asker şehit oldu, bir asker de yaralandı. Olay yerine sevk edilen helikopterle bölgeden alınan yaralı asker, Bingöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Güvenlik güçlerinin bölgedeki operasyonlarının sürdüğü bildirildi.

TSK’DAN AFRİN AÇIKLAMASI GELDİ

TSK: Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 22 Mart 2018 tarihinde icra edilen arama tarama faaliyetleri esnasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda; 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 3 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

DHA

Kaynak:

Youtube Kanalımızı Takip Edin