Son dakika: Bölücü Terör Örgütü Mensupları Havanlı Saldırı Düzenledi


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Son dakika: Bölücü Terör Örgütü Mensupları Havanlı Saldırı Düzenledi

Son dakika haberi.. Hakkari'nin Derecik ilçesinin karşısında Irak'ın kuzeyindeki üs bölgesinde, bölücü terör örgütü PKK'lı teröristler, iş makineleriyle yol yapım çalışmasında bulunan işçilere havanlı saldırı gerçekleştirdi. hain saldırıda, bölgede görevli bir askerimiz şehit oldu.

Takip Et

Son dakika: Bölücü Terör Örgütü Mensupları Havanlı Saldırı Düzenledi; Hakkari'nin Derecik ilçesinin karşısında, Irak’ın kuzeyinde bulunan Avaşin- Basyan bölgesindeki 2 bin 550 metre rakımlı Sera Batin üs bölgesinde, iş makineleriyle yol yapım çalışması gerçekleştiren işçilere, PKK’lı teröristlerce havanlı saldırı düzenlendi.

1 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Saldırıda, bölgede görevli 1 asker şehit oldu. Saldırı düzenleyen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi;

“Irak kuzeyinde devam eden operasyonlar esnasında 24 Mayıs 2019 tarihinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.

Teröristlerin bulunduğu bölge, ateş destek vasıtaları ile atış altına alınmıştır. Bölgede hava destekli operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz.”

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin