İSPARK zammına İmamoğlu dur dedi: Ücretler iade edilecek


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
İSPARK zammına İmamoğlu dur dedi: Ücretler iade edilecek

Son dakika.. İstanbul'da taksi, dolmuş, toplu taşıma, öğrenci servislerine zam derken, bir zam haberi de İSPPARK'tan geldi.. Ortalama tüm otoparklara yüzde 40 oranında zam geldiği konuşulurken bazı bölgelerde ise fiyat artışı daha da artıyor..İBB Başkanı İmamoğlu konu hakkında yaptığı açıklamada, "Bu zam değil. Finansal düzenleme ile ilgili bir çalışma. Bir zam çalışması elbette olacaktır. Şu an itibarıyla yoktur. Sistem hatasıyla ilgili bazı yerlerde uygulama eksikliği olmuştur. Bununla ilgili varsa vatandaşların fazla tahsilatları iade edilecektir." ifadelerini kullandı. Şu anda İstanbul'un birçok bölgesinde zamlı tarife uygulanıyor.

Takip Et

Son dakika: Araç sahipleri dikkat: İSPARK'TA  uzun bir aradan sonra fiyat güncellemesi yapıldı.

Yetkililer yüzde kaç zam olduğu konusunda bilgi vermedi. Peki İSPARK ücretlerine yüzde kaç oranında zam yapıldı? Vatandaş yeni zamma sosyal medya hesaplarından da büyük tepki gösterdi.


‘SİSTEM HATASI’
Zammın sistem hatasından kaynaklandığını söyleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Burada yanlış bir sistem hatası var. Seçimde bangır bangır ‘kâr ediyor zarar etmiyor’ denen kurumun teslim aldığımız gün itibarıyla 6 aylık bilançoda 18 milyon zararı var. İSPARK niye zarar etsin? Biz bununla uğraşıyoruz. İSPARK’a benim katıldığım 4 saatlik bir toplantı yaptık. 60 binin üzerinde ücretsiz ve indirimli yararlanan araç var. Bu nedir? Derhal talimat verdim. Altını çiziyorum ücretsiz ve indirimli. Biliyorum ki büyük bir azalma olacak. İkincisi elden ücret. Hangi çağda yaşıyoruz. Burada bir sorun var. Kaçak var. Ekim itibarıyla kredi ve İstanbul kart uygulamalı tahsilat sistemi başlatacağız. Geçici bir dönem bu teşvik edilmesi için kredi kartına indirimli ödeyeceksiniz. Bunun gibi kararlar aldık. Sistemin işlemediği bazı otoparklar var. Bunlarla ilgili düzenlemeler başlatacağız. Bu tümüyle bir finansal verimlilik çalışması.” dedi.

VATANDAŞIN FAZLA TAHSİLATLARI İADE EDİLECEK

Şu an itibarıyla zam olmadığını söyleyen İmamoğlu, “Bir zam çalışması elbette olacaktır. Şu an itibarıyla yoktur. Bütün bu söylediğim düzenlemelerden sonra fotoğrafı çekeceğiz ve ona göre hareket edeceğiz. Sistem hatasıyla ilgili bazı yerlerde uygulama eksikliği olmuştur. Bununla ilgili varsa vatandaşların fazla tahsilatları iade edilecektir.” ifadelerini kullandı. 

İşte daha önce 2 saati 10 TL olan otoparkın yeni ücret tarifesi :

İSPARK zammına İmamoğlu dur dedi: Ücretler iade edilecek
İSPARK zammına İmamoğlu dur dedi: Ücretler iade edilecek
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin