Soylu'dan Ali Koç'a İmamoğlu Telefonu: Problem Olabilir..


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Soylu'dan Ali Koç'a İmamoğlu Telefonu: Problem Olabilir..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk'te canlı yayınlanan bir programda İBB Başkanı EKrem İmamoğlu'nun maçlara alınmaması konusunda kulüp yöneticileri ve başkanlarını telefonla aradığını itiraf etti. İmamoğlu, Galatasaray - Fenerbahçe derbisi öncesi çarpıcı açıklamalarda bulunmuş, "Kulüpleri tehdit ettiler, hem Beşiktaş’a, hem Fenerbahçe’ye 'Maça gelmesin' diye telefon açıldı" ifadelerini kullanmıştı... Soylu, "Geçen İmamoğlu ile ilgili aynı şeyi söyledim. Beşiktaş maçına gitti. Sayın Cumhurbaşkanımıza oralarda hakaret edildi. Fenerbahçe maçını izlerken, istihbaratım bana şunu söyledi; sosyal medyada bu FETÖ'cünün burada ne işi var dediler, mazbata meselesini gündeme getirdiler. Ben de sayın Ali Koç'a 'burada bir problem olabilir. Siz ev sahibisiniz' dedim" ifadelerini kullandı.

Takip Et

Soylu, "..Sayın Ali Koç'a 'burada bir problem olabilir. Siz ev sahibisiniz' dedim" ifadelerini kullandı.

"ALİ KOÇ’A ‘BURADA BİR PROBLEM OLABİLİR’ DEDİM"

Süleyman Soylu, Fenerbahçe-Galatasaray derbisinden önce Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’u arayarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun maça gitmemesi yönünde uyarıda bulunduğunu açıkladı. Koç ile görüşen İmamoğlu’nun ‘Bakan beni arasın’ dediğini aktaran Süleyman Soylu, ”Ben de Ali Koç’a, ‘Üzerimizdeki sorumluluğu attık, tedbirlerinizi siz de biz de arttıralım’ dedim” ifadelerini kullandı.

Soylu'dan Ali Koç'a İmamoğlu Telefonu: Problem Olabilir..
Soylu'dan Ali Koç'a İmamoğlu Telefonu: Problem Olabilir..


Soylu sözlerine şöyle devam etti:

“Bu tip olayların bir şekilde kendine ait iyi yönetilmesini temin edebilmek için. HDP’nin Ankara’da yaptığı kongreye ben müdahale ettim. Neden? Bir güvenlik temini için müdahale ettim. Onların bilgisi dahilinde. İşin bir arka perdesi var. Ben bunun iklimini İçişleri Bakanı olarak düşünmek zorundayım. Bir cinsel taciz söz konusuysa orada yakalanan kişinin ilçede karakola alınmamasına kadar müdahale etmek zorundayım. O ilçede o kişi karakola alınırsa insanlar oraya yıkılır ve toplumsal hadise meydana gelir. Bu tip toplumsal olayların tamamında devreye girerim. Ankara’daki cenazede girdiğim gibi. Aysel Tuğluk olayında olduğu gibi. Kalktım oraya gittim. Bir İçişleri Bakanı nasıl mezarlığa gider? Anında müdahale edemezsiniz, toplumsal olaylar beklemediğiniz noktaya itilir. Ali Koç’a ‘rica ederseniz, böyle bir mesele olduğunu’ dedi. O da dedi ki, ‘Sizin isminizi verebilir miyim’ dedi. Ben de ‘memnuniyetle’ dedim. ‘Benim sizden istirhamım bir daha rica edin’ dedim. ‘Bakan beni arasın’ demiş. Ben de Ali Koç’a, ‘Üzerimizdeki sorumluluğu attık, tedbirlerinizi siz de biz de arttıralım’ dedim.”


İBB BAŞKANI İMAMOĞLU NE DEMİŞTİ?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanıı Ekrem İmamoğlu, izlemek için gittiği Galatasaray – Fenerbahçe derbisinden önce Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un bir bakan tarafından aranarak maça gitmemesi için baskı yapıldığını açıklamıştı. İmamoğlu, “Kulüpleri tehdit ettiler, hem Beşiktaş'a, hem Fenerbahçe'ye ‘Maça gelmesin’ diye telefon açıldı” demişti.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin