Trabzonspor'un 'şike' arayışları devam ediyor


Haber Oku Kaynak: Haber Oku / Şehir: Genel
Trabzonspor'un 'şike' arayışları devam ediyor

FETÖ savcı ve hakimlerinin Türk futboluna sürdükleri bir kara leke olan 'şike kumpası' davaları konusunda Trabzonspor umutlarını CAS'a bağladı. Şike kumpasında yargılan takım ve isimlerin tamamının beraat etmiş olmalarına rağmen, Bordo-Mavili ekip CAS'ın yargılama sonucunu bekliyor. Trabzonspor kritik 'Şike' davası için kasım ayı içerisinde verilecek kararı bekliyor..

Takip Et

Trabzonspor Avukatı Erdem Egemen, şikeyi açıkça ortaya koyan CAS kararlarına rağmen, bordo-mavili kulübün haklarının hala verilmediğini de iddia etti..

Şike sürecinin devam ettiğini belirten Egemen, "Şikeyi açıkça ortaya koyan CAS kararlarına rağmen, Trabzonspor'un hakları hala verilmemiştir. Bundan dolayı kulübümüz UEFA'ya ve ardından Spor Tahkim Mahkemesi CAS'a başvurmuştur. CAS'ın kasım ayında yapacağı yargılama, Trabzonspor'un hak arayışına ilişkin önemli bir adım olacaktır" dedi.

Trabzonspor'un hak arayışında rahatsız olan çevrelerin bulunduğuna dikkat çeken Egemen, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kulübümüzün hak arayışından rahatsız olan çevreler, kulübümüze karşı gündeme getirdikleri şike iddialarını UEFA'ya ileterek, Trabzonspor'un cezalandırılmasını talep etmiş, ardından CAS'a başvurmuşlardır. Buna ilişkin olarak 28 Eylül Çarşamba günü Lozan'da duruşma yapılarak konu ele alınmıştır.

Kaynak:

Youtube Kanalımızı Takip Edin