Çağlayan Adliyesi önünde silah sesleri: 2 saldırgan etkisiz hale getirildi, 5 yaralı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Çağlayan Adliyesi önünde silah sesleri: 2 saldırgan etkisiz hale getirildi, 5 yaralı

Çağlayan Adliyesi önünde silah sesleri: Giriş ve çıkışlar kapatıldı.. Çağlayan Adliyesi'ne yönelik yapıldığı ihtimali üzerine durulan saldırıda 3 polis ve yaralı vatandaşlar olduğu bilgisi geliyor. Adliye C Kapısı girişinde şüpheli bir paket için bomba imha ekipleri olay yerine çağırıldı. Son dakika bilgisine göre Biri kadın 2 saldırgan vurularak etkisiz hale getirildi.

Takip Et

Çağlayan Adliyesi'nde büyük panik yaşanıyor. İnsanlar silah seslerinden sonra kaçışmaya başladı. Nedeni henüz belirlenemeyen saldırıda gelen ilk bilgilere göre 2 polis yaralandı. Siviller vatandaşlardan da yaralanan olduğu ve sağlık ekipleirnin bazı yaralılara kalp masajı yapıyor..

Çağlayan Adliyesi önünde silah sesleri paniğe neden oldu. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Adliyeye giriş çıkışlar kapatıldı.

Çağlayan Adliyesi önünde silah sesleri: 2 can kaybı, Yaralı polisler var
Çağlayan Adliyesi önünde silah sesleri: 2 saldırgan etkisiz hale getirildi, ikisi polid 5 yaralı var.

ÜÇÜ POLİS, BEŞ YARALI 

Çağlayan Adliyesi önünde polis noktasına silahlı saldırı yapıldı. Saldırıda üçü polis, beş kişi yaralandı. Yaralılardan birinin sağlık durumunun ağır olduğu kaydedildi. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Play Video

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz

Yaralılar ambulansla hastaneye götürüldü. Adliyeye giriş ve çıkışlar kapatılırken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz ve Başsavcı vekilleri olay yerinde inceleme yaptı.

ŞÜPHELİ PAKET ALARMI 

Adliyenin C Kapısı önünde gerçekleşen saldırıda bazı kişilerin yaralandığı ve yerde yattığı görüldü. Vurulan ve yerde yatan kişilerin saldırganlar olduğu ifade edildi. İki saldırganın etkisiz hale getirildiği kaydedildi.


Ayrıca sağlık ekiplerinin yaralanan bir kişiye kalp masajı yaptığı bildirildi. Bölgede bir şüpheli paket olduğu da belirtiliyor...  

YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA 

İçişleri Bakanı Yerlikaya "Bugün saat 11.46’da İstanbul Çağlayan Adliyesi C Kapısı önündeki kontrol noktasına saldırı girişiminde bulunulmuştur. 1’i kadın 1’i erkek 2  saldırgan ölü ele geçirilmiştir. 3’ü polis memuru olmak üzere 5 kişi yaralanmıştır. Kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz" açıklaması yaptı.

AYRINTILAR GELİYOR...

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin